Microsoft Surface Studio 2+

Portfolio urządzeń Microsoft składa się m. in: z poręcznych tabletów, wydajnych laptopów oraz szybkich komputerów AIO, oferując każdemu klientowi rozwiązanie odpowiednie do jego wymagań. Dzisiaj chciałbym się skupić na najnowszym komputerze AIO firmy Microsoft stworzonym z myślą o profesjonalistach.

Microsoft Surface Studio 2+, bo to o nim mowa, jest elegancki i schludny, a jego ultracienki 28” dotykowy wyświetlacz PixelSense™ o rozdzielczości 4500×3000 naprawdę imponuje. Ponadto wytrzymałe szkło hartowane Gorilla® Glass 3 chroni wyświetlacz przed przypadkowymi uszkodzeniami i zarysowaniami. Urządzenie wygląda jak standardowy monitor, jest to możliwe dzięki sprytnemu ukryciu podzespołów komputera w podstawie uchwytu, co przy okazji zwiększa stabilność i ułatwia dostęp do złącz. Skoro o złączach mowa, Microsoft Surface Studio 2+ posiada 3 złącza USB-C 4.0/ Thunderbolt™ 4, pozwalających na podłączenie do 3 zewnętrznych monitorów, 2 złącza USB-A 3.1, gniazdo słuchawkowe 3.5mm oraz złącze Gigabit Ethernet. Jak natomiast wygląda kwestia łączności bezprzewodowej? Do dyspozycji mamy Wi-Fi 6 gwarantujące szybkie i stabilne połączenie z internetem oraz Bluetooth® w wersji  5.1 pozwalający na bezproblemowe połączenie się z peryferiami, oraz innymi kompatybilnymi urządzeniami. Ruchomy uchwyt utrzymujący monitor jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, natomiast dzięki zawiasom Zero Gravity podczas regulowanie kąta nachylenia nie słychać żadnych skrzypów, a ruch jest płynny. Szeroki zakres regulacji pozwala na ustawienie urządzenia w pionie, jak i prawie całkowicie w poziomie, dzięki czemu możesz pracować pod idealnym kątem, zależnie od potrzeb.

Jak Microsoft Surface Studio 2+ prezentuje się pod kątem zabezpieczeń? Dane chronione są dzięki wbudowanemu modułowi TPM 2.0, autorskiemu systemowi Microsoft Windows Hello pozwalającemu na logowanie się bez użycia hasła oraz najnowszemu i najbardziej bezpiecznemu systemowi operacyjnemu firmy Microsoft, Windows 11 w wersji Pro. Co więcej, dzięki łatwemu dostępowi do chmury Microsoft, twoje najważniejsze dane będą bezpieczne nawet w przypadku zaszyfrowania dysku przez złośliwe oprogramowanie.

Nie powinniśmy jednak oceniać książki po okładce, mimo swoich niepozornych rozmiarów Microsoft Surface Studio 2+ kryje w sobie naprawdę wydajne podzespoły. Komputer wyposażony jest w procesor Intel® Core™ i7-11370H 11. Generacji oraz 32 GB pamięci RAM DDR4, natomiast za przetwarzanie obrazu odpowiada NVIDIA® GeForce RTX® 3060.

Nasze pliki umieścimy na dysku SSD o pojemności 1TB, dzięki czemu czas oczekiwania na uruchomienie zainstalowanych programów lub systemu operacyjnego nie będzie długi. Nie ma w takim razie znaczenia czy jesteś grafikiem projektującym złożone modele 3D, montażystą edytującym materiały video 4K, czy pracownikiem biurowym operującym na ogromnych arkuszach kalkulacyjnych, rozwiązanie Microsoft bezproblemowo poradzi sobie nawet z wymagającymi zadaniami.

Shopping Cart